Szybkie projektowanie kuchni.
Wspomaganie komputerowe projektowania

imosCAD-Kuchnia_1

Od prezentacji do sprzedaży
Program imos dla projektantów wnętrz jest zorientowany na obiektach 3D opierającym się na bazach danych, który powstał w ścisłej kooperacji z czołowymi producentami okuć i obrabiarek. W ten sposób powstał kompleksowy system do planowania, konstrukcji i produkowania mebli oraz projektowania wnętrz, który wiąże cały know-how branży meblowej. Jego celem jest podanie narzędzia, z pomocą którego przez dokładne symulowanie i wizualną prezentację realnych elementów konstrukcji osobne zadania mogą zostać rozwiązane szybko, efektywnie i bezbłędnie.
Modularna struktura systemu imos dozwala na stopniowe wprowadzenie w przedsiębiorstwie oraz rozległe zastosowanie.
Często dopiero po zbudowaniu mebla okazuję się, czy faktycznie on się nam podoba i spełnia nasze wymogi. imos zmniejsza to ryzyko i odpowiada na wiele naszych pytań, zanim produkt zostanie wyprodukowany. imos wspiera cały cykl od prezentacji do sprzedaży. Pomysły dają się urzeczywistnić w wizualizację pokazującą realistycznie nasz projekt. Każdy pojedynczy element konstrukcji wraz z obróbkami jest wyraźnie widoczny w miejscu, w którym być powinien. Wygląd, funkcja i dokładność pasowania wszystkich pojedynczych części mogą być dowolnie zaprezentowane, skontrolowane oraz co najważniejsze dowolnie zmieniane. Eliminuje to popełnianie zasadniczych błędów, co zaoszczędza koszty i czas.
imos automatycznie tworzy rysunki przestrzenne, opisy oraz listy produkcyjne. Równie prosto uzyskuje się kalkulację wszelkich kosztów, co oczywiście daje w efekcie także ceny sprzedaży. imos może zostać wyposażony w dodatkowe moduły, aż po bezpośrednie połączenie z maszyną CNC.

Coraz więcej użytkowników komputerów zamawia produkty w Internecie wraz z dostawą do domu. Tak również dzieje się w branży meblarskiej. Dotyczy to nie tylko sieci dealerów, którzy prowadząc własny punkt sprzedaży wysyłają zamówienia przez Internet, ale również odbiorców indywidualnych. Program ImosNET umożliwia korzystanie ze swoich zasobów z komputera w domu. Każdy klient może zaprojektować sobie kuchnie sam i przesłać ja do firmy w postaci gotowego projektu do wykonania.

Zeichnungsausgabe2

Wspomaganie komputerowe projektowania. Szybkie projektowanie kuchni

Coraz więcej pojawia się na rynku programów które pomagają i wspierają producentów w projektowaniu i aranżacji wnętrz. A te, które już znamy ciągle ewaluują i poprawiają swoją jakość oraz możliwości.

Komputerowe programy umożliwiające realizację projektów i pozwalają sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed twórcami nowoczesne projektowanie komputerowe.
Spacery w czasie rzeczywistym
ArCon+ firmy INTERsoft to nowoczesny program CAD znany architektom w Polsce. Program posiada wiele bardzo rozbudowanych i specjalistycznych funkcji, zachowując nadal swą prostotę obsługi i intuicyjny interfejs. Program dedykowany jest architektom, architektom wnętrz, inżynierom budowlanym, developerom biura obrotu nieruchomości oraz producentom mebli i różnych materiałów budowlanych, którzy otrzymują poprzez ArCon+ nie tylko wspaniałe narzędzie do planowania lecz również instrument prezentacji własnego asortymentu.
ArCon odchodzi od tradycyjnego przedstawiania projektów, jako płaskich rysunków technicznych, dając do ręki profesjonalne narzędzia umożliwiające efektowne zaprezentowanie swoich pomysłów na ekranie monitora. Dwuwymiarowe plany, rzuty i przekroje mogą być automatycznie przedstawione jako trójwymiarowe bryły z zaaranżowanymi wnętrzami. Po nieistniejących jeszcze w naturze obiektach można odbywać wirtualne spacery w czasie rzeczywistym z możliwością ich zapisu (film AVI) i ponownego odtworzenia.
Poprzez intuicyjność obsługi programu, możemy wypracować odpowiednią fazę koncepcji, przedstawić propozycję klientowi i przygotować niezbędną dokumentację.

imosNETa

Wycena i wizualizacja
CAD Kuchnie w wersji 5.4 jest kompleksowym rozwiązaniem projektowania, wyceny i wizualizacji kuchni. Umożliwia perfekcyjne, z najdrobniejszymi detalami zaprojektowanie i zaprezentowanie projektu z pełną wyceną i raportami, a w wersji producenckiej realizuje zamówienia elektroniczne. Do niewątpliwych zalet systemu należy zaliczyć interakcyjność procesu projektowego i modułowość systemu (bazy AGD, moduł projektowania płytek, moduł projektowania szaf dowolnych). W programie można zaprojektować każdą, nawet najbardziej wymyślną kuchnię, a opierając się na module szafek dowolnych zaprojektować parametrycznie każdą szafkę w dowolnym układzie funkcjonalnym. Prowadząc projektanta poprzez czytelne etapy prac od kreatora i edytora ścian, a na automatycznym generatorze dokumentacji kończąc system jest wręcz niezastąpiony w trudnym temacie projektowania kuchni. Przystępna cena, nieograniczone możliwości projektowe i pełna obsługa serwisowa programu (pakiety serwisowo-aktualizacyjne oraz pomoc techniczna) sprawiły, iż opinia najlepszego i najpopularniejszego programu do projektowania i wyceny kuchni jest w pełni zasłużona.

7

PRO jak prosto
PRO100 to program komputerowy, który umożliwia projektowanie mebli „od zera” generując specyfikacje produkcyjne, pozwala na projektowanie dowolnych wnętrz (kuchni, salonów, łazienek, biur…) przy pomocy zawartych w bibliotece mebli oraz sprzętów, projektowanych w danym momencie zgodnie z fantazją klienta i projektanta. Jest to całkowicie samodzielny, prosty w instalacji i przyjazny użytkownikowi program, którego zadaniem jest ułatwić pracę stolarza, projektanta, montażysty.
Nazwa PRO100 (prosto) to dewiza autorów programu w zakresie łatwości i intuicyjności obsługi programu, nie rezygnując z wysokiej jakości i funkcjonalności produktu. Praca z programem odtwarza proces tworzenia rzeczywistego mebla. Użytkownik operuje elementami mebla (formatkami) układając je w wirtualnej przestrzeni, zupełnie tak jak w rzeczywistości. Używając programu można projektować własne biblioteki elementów, gotowych mebli i materiałów lub korzystać z dołączonych do standardowej instalacji.
Większość operacji związanych z projektowaniem realizuje się szybko i łatwo za pomocą myszki. Dodatkowym ułatwieniem jest zbiór pasków narzędziowych, zawierających jakże przydatne projektantowi narzędzia takie, jak np: dosuwanie, pozycjonowanie, wyrównywanie, obroty. Każdy element występujący na scenie projektu ma własne okno właściwości, gdzie w sposób precyzyjny możemy nadawać mu określone cechy: nazwę, wymiary, rodzaj materiału, przyporządkowanie do określonych grup raportów, cenę itp.
Aranżowane wnętrze można oglądać w siedmiu rzutach. W odpowiednich rzutach projektu program pozwala na automatyczne wymiarowanie projektowanego wnętrza. Pracę ułatwia pięć trybów wyświetlania projektu: szkielet, szkic, kolory, tekstury oraz pełna, realistyczna wizualizacja. Dla każdego z trybów można również niezależnie wykorzystywać efekty graficzne, takie jak: półprzezroczystość, konturowanie i cieniowanie. Wszelkie wprowadzane zmiany są natychmiast uwzględniane we wszystkich modułach programu – od zestawienia elementów, poprzez cennik, aż do wszystkich trybów wizualizacji, łącznie z realistyczną. Aranżacja pomieszczenia trwa kilkanaście minut.
Na każdym etapie pracy możemy dowolnie modyfikować używane w projekcie moduły, błyskawicznie dodawać i usuwać uchwyty, półki czy całe meble, jednym kliknięciem myszki zmieniać kolorystykę całego lub części projektu. Szybkość i łatwość obsługi, oraz widoczne natychmiast efekty pracy czynią z programu PRO100 idealne narzędzie.
Po zakończeniu projektowania możliwe jest przeniesienie jednym kliknięciem zestawienia formatek do programu Nowy Rozkrój i zoptymalizowanie rozrysu potrzebnych nam elementów na płytach.

Darmowe, ale gorsze
Poza przedstawionymi płatnymi programami na rynku jest sporo darmowych, które jednak nie dorównują programom płatnym. Większość firm jednak proponuje także wersje demo, które mają takie same możliwości, jak płatne tylko, że wykorzystanie edycji jest ograniczone.

 

Komentowanie jest wyłączone