AKTUALNOŚCI

“Spełnij Dziecięce Marzenia 2017” – konkurs rozstrzygnięty

Gala wręczenia nagród podczas Poznańskich Targów “Meble Polska 2017

Konkurs miał charakter otwarty i był adresowany do młodych projektantów, w tym studentów lub absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także do amatorów. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie mebla inspirowanego pracami plastycznymi dzieci nagrodzonymi w konkursie „Mebel dziecięcych marzeń 2017”. Każdy z projektów musiał się również mieścić w ramach jednego z 10 trendów na rok 2017, które zostaną zaprezentowane w tegorocznej edycji „KSIĘGI TRENDÓW”.

więcej >>>


Moduł internetowy NET

 

ImosNET 5.0 – jest profesjonalnym systemem internetowym umożliwiający konstruowanie i sprzedaż konstrukcji meblowych „na wymiar” wg potrzeb każdego klienta. Umożliwia jednoczesny dostęp do serwisu (oraz własnego profilu) nieograniczonej liczbie użytkowników, o każdej porze. Największą zaletą imosNET jest pełna integracja z całym systemem produkcyjnym oraz bezpośredni przepływ danych od zamówienia, poprzez system CAD aż do produkcji tzn. na maszyny CNC.

We wszystkich przypadkach wykorzystuje się bibliotekę artykułów lub elementów zmiennych parametrycznie (wymiary, kolorystyka, elementy dodatkowe) w celu szybkiego i efektywnego stworzenia projektu dla klienta oraz dokładnej oferty z dokładną wyceną (wg cen poszczególnych elementów oraz kosztów produkcji). Biblioteka elementów (również artykułów) standardowych może być indywidualnie dopasowana oddzielnie dla każdego użytkownika logującego się do systemu. Zmianie może również ulec sposób wyceny, język interfejsu oraz waluta. System NET jest uzbrajany w dane bezpośrednio z modułu CAD.

więcej >>>


Baza danych online…

 

Przedpremiera nowej bazy danych o nazwie iFurn Databroker miała miejsce w centrum kulturalnym Marta w miejscowości Herford w Niemczech.

Z serwisem iFurn Databroker wchodzi na rynek całkiem nowy produkt przeznaczony dla konstruktorów branży meblowej oraz architektów wnętrz. Twórcą systemu iFurn jest firma imos AG (Herford), specjalizującą się w tworzeniu systemów konstrukcyjnych i produkcyjnych dla mebli oraz będąca współtwórcą targów ZOW. Sztandarowym produktem firmy jest program konstrukcyjny imos 8.0, który oferowany jest na rynkach całego świata. Dowodem na duże zainteresowanie produktem może być fakt, ze na przedpremierę serwisu iFurn przybyło ponad 150 zainteresowanych osób, pochodzących z różnych firm z Niemiec oraz Europy zachodniej.

więcej >>>


Innowacyjny system

 

Wiele firm produkujących meble boryka się z problemem szybkiego opracowania projektu i skierowania go w jak najkrótszym czasie na produkcję. Często wymaga to wielokrotnego opracowania tego samego projektu co w wielu przypadkach powoduje pomyłki. System imos dzięki bezpośredniemu połączeniu z maszyną, eliminuje luki w komunikacji danych.

Program CAD tworzy automatycznie wszelkie dane CNC dla wszystkich elementów mebla, które następnie mogą być bezpośrednio zaczytane na maszynie. Wszystkie dane technologiczne są już wiadome na etapie projektowania co zapewnia pełną kontrolę nad opracowywanym projektem.

I jeszcze jedno – znając technologię wykonania program może w łatwy i szybki sposób podać cenę wykonania projektu (cenę materiału oraz koszty wytworzenia).

więcej >>>

 

 

Komentowanie jest wyłączone