NOWOŚĆ! – Imos iX – kompletne rozwiązanie dla sprzedaży i produkcji mebli

imos_1

Nowości i aktualne trendy rozwoju w imos AG

Najnowsza wersja imos nie jest kontynuacją wersji tradycyjnej. Oczekiwana wersja imos 13.0 została zastąpiona nową imos iX 2017. Firma imos AG zdecydowała się na zmianę nomenklatury programu i chce w przyszłości utrzymać te dyrektywy dla nowego nazewnictwa.
Firma softwarowa z Herford nieustannie rozwija swoje produkty zgodnie z aktualnymi trendami, pod hasłem: “inspiracja i produkcja“. Koncentruje się przede wszystkim na takich wytycznych jak: klient końcowy, wytwarzanie maszynowe, przemysł i handel. Sprzedawcy i menedżerowie produktów mogą być inspirowani obecnymi trendami i technologiami i wprost integrować je z rozwiązaniami systemowymi. Proces ten znajduje odzwierciedlenie w nazewnictwie nowej wersji oprogramowania, a także na obecnej koncepcji ekspozycji wystawienniczej na targach LIGNA.

Imos iX – zintegrowane rozwiązanie – innowacyjne technologie

Dzięki imos iX, przełamujemy dotychczasową tradycję i oczywiste jest to, że nasze rozwiązania wciąż się rozwijają

– mówi Winfried Dell, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Staramy się obserwować obecne trendy, wyszukiwać, testować i udostępniać wszelkie innowacje technologiczne dla przemysłu.
I “oznacza INNOWACJĘ i INTEGRACJĘ, zaś ” X” wywodzi się z angielskich terminów, takich jak: EXCHANGE i CONNEXION. Oznacza to łatwość wymiany danych oraz tworzenie połączeń podczas procesów produkcyjnych i dla sprzedaży. Imos iX jest obecnie znacznie bardziej zaawansowany niż system CAD/CAM. Imos iX to kompletne rozwiązanie dla sprzedaży i produkcji mebli, a także dla sprzętu w obszarze produkcji sieciowej i systemu Industry 4.0 .

Zaawansowana konfiguracja produktu 3D

Aplikacja online skupia się na konfiguracji produktów 3D oraz planowaniu. Została ona technologicznie rozszerzona w taki sposób, że może przetwarzać każdego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz. Nowe moduły zostały zaopatrzone w takie funkcjonalności, że mogą one przetwarzać każdy rodzaj elementów meblowych i wyposażenia wnętrz. Dostępna jest teraz funkcja konfigurowania i projektowania mebli tapicerowanych, oraz mebli do kupienia w częściach. Do tego została dodana funkcja symulacji kinetycznej, gdzie badana jest mechanika podczas siedzenia na krześle czy podczas otwierania/zamykania drzwi przesuwnych.

Fotorealistyczna jakość obrazu dostępna na urządzeniach mobilnych

Skonfigurowane meble można obecnie łączyć na planie pomieszczenia, dla którego są projektowane. Można dodawać do tego również różnego rodzaju elementy dekoracyjno-wykończeniowe i o ile jest to konieczne, zmiany mogą być wykonywane podczas procesu projektowania. Widoki ścian, ich wymiary, mogą być generowane automatycznie, ale istnieje też możliwość obliczenia, generowania wysokiej jakości, niemal fotorealistycznego obrazu. To ostatnie odbywa się za pomocą nowej usługi – renderowania online, która szybko i bez problemu generuje wysokiej jakości obraz, tworzony wg danych projektowych (powstający z wyników planowania), niezależnie od wyposażenia technicznego terminala.

imos_2

VR-ready

Wirtualna rzeczywistość dla imos AG nie oznacza tylko technologii, ale również nowoczesne narzędzie wizualizacji przezanczone do szkicowania wyników planowania utworzonych przy użyciu oprogramowania imos. Firma imos AG pokazała po raz pierwszy w Hanowerze w strefie “iX Lab” jak technologia VR może być wykorzystywana do sprzyjania podnoszeniu sprzedaży i zaangażowania się w jej proces. Goście zapraszani są do robienia zdjęć i do wirtualnego doświadczania oraz podziwiania nowych możliwości stworzonych w maksymalnej jakości.

Planowanie sprzedaży dla profesjonalistów

Planowanie sprzedaży oparte na imos CAD, otworzy kolejny etap rozwoju. Wraz z nowym modułem imos Plan 2.0, imos AG zaoferował rozwiązania przeznaczone dla zaawansowanego użytkownika komputerów stacjonarnych biur projektowych oraz dodatkowo dla aplikacji online. Proces ten został uproszczony, dzięki czemu wydajność poprawiła się a prędkość przetwarzania zamówionych zestawów kuchennych, została zoptymalizowana. PLAN Link to usługa internetowa, która aktualizuje katalogi oraz wysyła zamówienia klientów wprost do zakładu produkcyjnego.

imos_3

Optymalizacja poprzez integrację

Wzrasta zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania, a także rosną wymogi dotyczące standardowych interfejsów i krótkich czasów wdrażania. Z pomocą Centrum Integracji imos AG stworzył centralne narzędzie do profesjonalnego łączenia ze światem  imos`a systemów zewnętrznych, takich jak systemy ERP, MES i systemy sprzedaży. “IBots” odgrywają ważną rolę. Są to moduły programowe, które można przyłączać do bloków systemu jako część zintegrowanego projektu. W ten sposób tworzone są połączenia z zaangażowanymi systemami i dla automatyzacji komunikacji. Zintegrowane rejestrowanie możliwych błędów i ciągłe monitorowanie zapewniają niezbędną przejrzystość w przepływie danych i pomagają w analizie błędów.

Ulepszona technologia CAM znacznie bardziej wydajna

Po kilku latach rozwoju w  imos iX zastosowana została nowa technologia CAM. Rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z imos CAD. Zarządzane i konfiguracja jest możliwa poprzez interfejs użytkownika, który został wprowadzony już w imos 12.0. Nowy moduł CAM umożliwia monitoring wewnętrznych procesów produkcyjnych i pozwala dostosowywać generowane dane NC dla odpowiednich rodzajów produkcji. Ponieważ dane projektowe przetwarzane są w sposób neutralny, ich wymiana z dostawcami usług produkcyjnych i firmami dostawczymi jest znacznie uproszczona. Większość funkcji programu zostało poprawionych. Udoskonalone zostały funkcji i parametry, takie jak: podejścia i dystanse, nowe strategie obróbki, cykle frezowania itp. Znacznie zwiększyła się elastyczność, funkcjonalność i wydajność. Wzrosła także szybkość przetwarzania.

imos_4

Imos na LIGNA

Wszyscy zainteresowani, którzy chcą przekonać się o wprowadzonych zmianach i innowacjach, w firmie imos AG, mogą, w tym roku odwiedzić targi LIGNA, halę 15, stoisko G47. Dostępni tam menedżerowie produktów pokażą wszystkie nowości i ciekawe rozwiązania odnośnie nowej struktury, rozwiązań sprzedażowych, integracji, a także poszczególnych grup produktów CAD, CAM, NET i 360.

O imos

Imos rozwija i dystrybuuje oprogramowanie dla meblarstwa i wyposażenia wnętrz na całym świecie.
Oprogramowanie CAD / CAM łączy projekty mebli i wyposażenia wnętrz (w tym osprzętu dla dostawców mebli) w kompletny proces z internetowego planowania przestrzennego, pozyskiwania zamówień i kalkulacji poprzez sterowanie bieżącymi maszynami CNC aż do rozwiązań dla punktów sprzedaży.

Komentowanie jest wyłączone