Imos prezentuje nową wersję na targach LIGNA

 imos 12.0 inspire and produce

Tuż przed 12.0

Firma imos AG prezentuje na targach Ligna najnowsze oprogramowanie Interior Design w wersji 12.0. Włączenie klienta końcowego w proces sprzedaży i produkcji odgrywa tu szczególną rolę: wizja firmy imos, której centralny punkt stanowi optymalizacja całego procesu, począwszy od klienta końcowego, a skończywszy na maszynie, zyskuje dzięki temu coraz bardziej wyraźne kontury. Ponadto na klientów czeka wiele ulepszeń i nowości w poszczególnych grupach produktów CAD, CAM, NET i 360.

inspire & produce

Firma imos AG regularnie prezentuje na targach Ligna nową wersję programu. Również wersja 12 jest bardzo obiecująca. Przed dwoma laty rozbudowano łańcuch procesów pod hasłem „sales-to-machine“ w kierunku sprzedaży. Teraz natomiast firma z Herford dalej rozbudowuje proces włączania klienta końcowego w proces sprzedaży i zamówień pod hasłem „inspire & produce“. „Naszym celem jest nie tylko to, aby dać producentom mebli w sektorze przemysłowym i rzemieślniczym narzędzia pozwalające na nieprzerwaną i niezawodną realizację zamówień – czynimy to od lat. Chcemy pomóc im również w pozyskiwaniu nowych klientów“ wyjaśnia prezes zarządu i szef działu rozwoju Dr. Frank Prekwinkel. „Musi istnieć możliwość bezpośredniego zastosowania pomysłów i koncepcji klientów końcowych dotyczących pomieszczeń mieszkalnych i wyposażenia wnętrz w elementach konstrukcyjnych, dokumentach dotyczących zamówienia i w ramach danych CNC. Jest to naszym celem od zawsze i nadal będziemy dążyć do jego realizacji.“

Klient końcowy projektantem

Wersja 12 oferuje internetowe narzędzia do prezentacji i projektowania, które powinny „zachwycić i inspirować“ klienta aplikacji. Znaczna część tych narzędzi powstała na bazie HTML 5, a tym samym jest obsługiwana przez systemy Apple, Windows czy tablety wyposażone w system Android. Przede wszystkim w wielu miejscach dopracowano wizualną komunikację z klientem: technologia Augmented Reality zaprezentowana podczas targów Ligna w 2013 roku zyskała rozszerzoną i ulepszoną funkcjonalność i została bezpośrednio zintegrowana z aplikacjami sprzedażowymi i konstrukcyjnymi. Dzięki temu konfigurowane meble można teraz nie tylko wstawiać do pomieszczenia, lecz również do zdjęcia cyfrowego z uwzględnieniem takich parametrów jak ogniskowa i wielkość powiększenia. Konfigurację produktu online wyposażono w interaktywne okno 3D, w którym wizualizacja wyświetlana jest natychmiast po wprowadzeniu zmian, co zapewnia niezawodność w realizacji procesu zamówienia. Łatwe w obsłudze projektowanie pomieszczeń w 3D, które można zintegrować ze stroną www, pomaga klientowi w konkretyzacji jego pomysłów. Dzięki tym nowym narzędziom umożliwiającym wizualizację produktu dialog w ramach sprzedaży jest jeszcze łatwiejszy i bardziej emocjonalny: klient staje się projektantem.

Komfortowe planowanie sprzedaży

imos 12.0 oferuje wiele nowości użytkownikom imos CAD. Interfejs użytkownika został w wielu miejscach gruntownie zmieniony. Jego nowy wygląd to zauważalna poprawa komfortu użytkowania. W szczególności dotyczy to Organizatora imos, modułu służącego do opracowywania zamówień i zarządzania nimi, który został stworzony od podstaw i zoptymalizowany pod kątem rejestrowania, zmiany i wyświetlania dokumentów ofertowych i dotyczących zamówień. Nawet po zakończeniu tworzenia projektu można nadal dostosowywać artykuły, warunki i ceny w koszyku. Liczne zaawansowane funkcje przemawiają za stosowaniem imos CAD w sprzedaży, na przykład funkcje inteligentnego wstawiania i przesuwania umożliwiające szybkie tworzenie sytuacji projektowych i ich zmianę. Można teraz w mgnieniu oka dopasować całe aneksy kuchenne do zmienionych wymiarów pomieszczeń, wstawiać poszczególne elementy, zmieniać je bądź usuwać bez konieczności ręcznej zmiany pozycji elementów z nimi graniczących. Również rysunki przygotowywane są dla celów sprzedaży w ujmującej i reprezentacyjnej formie. imos 12.0 udostępnia specjalne funkcje, dzięki którym można wykonać takie zadania. W ten sposób, używając bezpośrednio aplikacji imos, można stworzyć wysokiej jakości realistyczne lub kolorowane zdjęcia i powiązać je z dokumentami zawierającymi rysunki.

Zamówienia kompleksowe pod lupą

Z wersji 12 skorzystają również użytkownicy podejmujący się zadań kompleksowego wyposażenia wnętrz. Kilka zamówień można zgrupować w jedno zamówienie i odwrotnie, duże projekty można podzielić na zamówienia cząstkowe. Tworzenie stosownej dokumentacji obejmującej plany i dokumenty zamówienia oraz ustalenie potrzebnych do wykonania zadania danych ilościowych wspierane jest przez specjalne funkcje.

Programowanie 5-osiowe jest łatwiejsze i szybsze

W zakresie technologii 5-osiowej CNC imos przedstawia moduł CAM MAX. W wersji 12 model ten poddano licznym zmianom. Zamiast pracochłonnego wybierania pojedynczych elementów powierzchni konstrukcji geometrycznych użytkownik może za pomocą funkcji skanowania przenieść kontury, otwory lub kieszenie bezpośrednio do operacji 5-osiowych, tak jak czynił to już w technologii 3-osiowej.

Optymalizacja dzięki integracji

Wersja 12 przybliża firmę imos AG do celu, jakim jest optymalizacja całego procesu, począwszy od klienta końcowego aż po maszynę. Logika produktu i parametryczne dane 3D, tworzone przy zastosowaniu imos CAD, znajdują zastosowanie zarówno w konfiguratorze internetowym i projektowaniu pomieszczeń jak również w dokumentacji wykonawczej i programach CNC. Jednocześnie nowe, zorientowane na sprzedaż funkcje oraz zaawansowane narzędzia internetowe dla sprzedaży i klienta końcowego (NET i 360) łączą znane już rozwiązanie z zakresu konstrukcji i produkcji (CAD i CAM), które dodatkowo można powiązać za pośrednictwem zdefiniowanych interfejsów z rozwiązaniami ERP, MES lub rozwiązaniami branżowymi. Możliwość skalowania rozwiązań i danych pozwala w ramach procesu na udostępnianie różnym grupom użytkowników tej samej bazy danych i tych samych narzędzi programistycznych.

Komentowanie jest wyłączone