IMOS – Najwyższe standardy projektowania i produkcji mebli.

imos_iX-01

Nowoczesny system produkcji mebli wiąże się z przyjęciem takich standardów i wytycznych, które zapewniłyby stworzenie powtarzalnego produktu o najwyższym poziomie jakości. Tu nie ma kompromisów. W ocenie klientów, jakość, to kluczowa cecha, na którą zwracają uwagę przy decyzji o zakupie mebli. Nawet jeśli oznacza to wyższą ich cenę.

“Decyzja o zakupie pojedynczych mebli, czy całych zestawów wyposażenia wnętrz, to skomplikowany proces, który opiera się na rozstrzygnięciu wielu niełatwych wyborów.” – komentuje Krzysztof Rykowski z firmy Imos Polska. – “Pamiętajmy, że meble, to produkty, które kupuje się na lata. Stąd ich wybór musi być dogłębnie przemyślany. Klienci mają coraz większą świadomość swoich potrzeb. Dokładnie wiedzą, czego chcą, czego mogą oczekiwać i mają rozeznanie (choćby na bazie opinii dostępnej w Internecie), który z producentów może zapewnić najlepszy, pod każdym względem towar. Dlatego, będąc producentem, warto mieć to na uwadze. I lepiej nie wybierać drogi na skróty. Tworzenie solidnych, długotrwałych fundamentów, w oparciu o dobre, sprawdzone rozwiązania, przynosi większe korzyści, niż budowanie czegoś opartego na chwiejnych podstawach. Dlatego warto skorzystać z systemu Imos.” – dodaje Krzysztof Rykowski.

Imos sprawdzone rozwiązanie produkcji mebli kuchennych

Coraz więcej producentów branży meblarskiej, którzy produkują kuchnie i zabudowy kuchenne decyduje się na wybór systemu Imos z wielu powodów.
To przede wszystkim ogromne możliwości, których brak konkurencyjnym programom. – wyjaśnia Krzysztof Rykowski. – „Trzeba wiedzieć, że system Imos istnieje od wielu lat. Został stworzony przez sztab profesjonalistów i ekspertów, którzy będąc na bieżąco w trendach i potrzebach rynku branży meblarskiej, dostosowali ten system, tak aby spełniał wszystkie najlepsze wytyczne dobrej platformy projektowo-produkcyjnej. Pamiętajmy, że Imos to nie tylko program projektowy. To także rozbudowany zestaw narzędzi do zarządzania, kalkulacji, wizualizacji, konwersji przemysłowo-maszynowej (CNC), a także sprzedaży internetowej. Imos jest naprawdę potężny. Jak bardzo, przekonajmy się analizując szczegóły.

iX-Sale_VR-LOFT_Aktion
Moduły i narzędzia systemu Imos

Produkcja mebli opartych o system Imos pozwala na zwiększenie wydajności, przy jednoczesnym zoptymalizowaniu czasu wykonania. Dzięki temu można uzyskać spore oszczędności. Zestaw modułów i narzędzi dostępnych w Imosie, daje możliwość zarządzania całą produkcją tak, aby była jak najbardziej przejrzysta i zrozumiała. O korzyściach nie trzeba przekonywać.

“Dzięki systemowi Imos jesteśmy w stanie w sposób bardzo szybki przygotować klientowi ofertę opartą na konkretnym projekcie, a następnie ją zwizualizować, w taki sposób, że klient może zobaczyć jak wygląda i prezentuje się oczekiwany przez niego mebel w przestrzeni np. własnego mieszkania: kuchni, pokoju, sypialni. Jest to bardzo wygodne, zarówno dla kupującego, jak i projektanta-sprzedawcy, który na bieżąco może modyfikować parametry mebla, tak jak tego oczekuje klient. W wyborze wizualizacji Imos dostarcza kilka możliwości. Jedną z ciekawszych jest wizualizacja oparta na idei Augmented Reality (Imos360), która została bezpośrednio zintegrowana z aplikacją sprzedaży i projektowania. O ile do tej pory możliwa była konfiguracja mebla i jego projekcja w wyrenderowanej przestrzeni, o tyle teraz jest to możliwe również z wykorzystaniem cyfrowego zdjęcia konkretnego pomieszczenia. To całkowita nowość – tego jeszcze nie było. Ale to nie wszystko.” – wyjaśnia K. Rykowski.

“Inteligentne rozwiązania systemu Imos, idą o krok dalej i pozwalają klientom na własną ‘ekspresję twórczą’ bez wychodzenia z domu. Imos udostępnia proste i intuicyjne w obsłudze narzędzia 3D, za pomocą których klienci mogą samodzielnie zaprojektować mebel, czy wręcz zestawy mebli, używając jedynie przeglądarki internetowej, dostępnej w każdym komputerze.”

iX-Design_Retusche-Monitor-Kueche
Co to oznacza i jak to działa?
„Oznacza to, że klient posługując się odpowiednio do tego przygotowanym ‘Konfiguratorem 3D’, przez przeglądarkę internetową (np. Mozilla Firefox, InternetExplorer, Chrome, itp.), sam tworzy mebel – ustala jego parametry, dobiera kolorystykę, rodzaj płyt, okuć, wykończeń, itp., a następnie za pomocą kilku kliknięć i edycji danych formularza, stworzony mebel, bądź całe jego zestawy, np. kompletną kuchnię, może zamówić do domu. Po zamówieniu parę dni i gotowy mebel tafia pod wskazany przez niego adres. System taki daje bardzo duże możliwości dystrybucji, które wychodzą poza powszechne znane, tradycyjne schematy salonowej sprzedaży.”  – wyjaśnia K. Rykowski – “Nie trzeba tłumaczyć jakie daje to korzyści. I to wszystko dzięki systemowi Imos.”

iX-Data_iFurn_Zulieferteile-Auswahl
Jak to wygląda od drugiej strony, czyli sposób realizacji zlecenia

“Imos jako kompleksowy system NET/CAD/CAM sprawia, że dystans między inspiracją a produkcją praktycznie znika. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych systemów CAD, Imos nie pracuje tylko na podstawie danych geometrycznych, ale z konkretnymi i inteligentnymi elementami o określonych parametrach. To wiele ułatwia, daje wiele możliwości i co ważne skraca czas realizacji zlecenia.” – opisuje Rykowski – „Ale przyjrzyjmy się szczegółom”.

 

 

iX-Order_Retusche-Barcode-Fertigungsliste_Kuechenschrank

Możliwości systemu i zasada działania

“Największą i decydującą zaletą całego systemu jest w pełni zautomatyzowane generowanie danych CNC, włącznie z informacjami o narzędziach i technologii wykonania. Tworzone są w odpowiednim dla danej maszyny formacie. Ale zanim dane trafią na maszynę muszą zostać przetworzone przez system, który na bazie parametrów zlecenia klienta, stworzy odpowiednią dokumentację, zawierającą wszystkie wytyczne konstrukcyjne.

Imos korzysta z bezpośredniego dostępu do obszernej biblioteki podzespołów i okuć wiodących dostawców. Moduł, który tym zarządza to iFurn. Dzięki niemu, poprzez Internet, baza danych jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe komponenty. Wszystkie elementy z iFurna można wykorzystywać w strukturze projektu. Co ciekawe, mogą być wstawiane nie tylko poszczególne, pojedyncze części mebla, ale wręcz całe jego zestawy.

Przykładowo, w przypadku gdy projektant lub klient wstawi w daną szafkę drzwiczki, wszelkie związane z tym dane są analizowane i na ich podstawie zostaną wstawione odpowiednie zawiasy wg wcześniej zdefiniowanej konfiguracji. Imos rozpoznaje odpowiednie zależności miedzy drzwiczkami, elementami bocznymi a dobranymi zawiasami i na tej podstawie przekazuje dalsze informacje dot. wykonania odpowiednich obróbek. Informacje te są natychmiast widoczne na konstrukcji w widoku 2D lub 3D, i w pełni zwymiarowany rysunek wykonawczego wraz z kompletną dokumentacją można wydrukować.

Dzięki interaktywnemu połączeniu modułu CAD z baza danych SQL, podczas konstruowania zapisywane są szczegółowe informacje o elementach i ich konfiguracji, które na żądanie można wywołać w każdej chwili w formie wydruków produkcyjnych lub plików eksportu. Pliki te można poddać dalszej edycji w systemach księgowo-magazynowych. Eliminuje to całkowicie ręczne tworzenie list jednostek, list produkcyjnych oraz zamówień na elementy. Dodatkowo, na podstawie zastosowanych materiałów oraz zdefiniowanych czasów produkcji, program oblicza w czasie rzeczywistym koszty wytworzenia konstrukcji i pokazuje je w formie przejrzystych tabel, posortowanych wg elementów, komponentów oraz akcesoriów. Ale to nie wszystkie możliwości Imosa” – komentuje K. Rykowski – „Ale o tym możemy porozmawiać na indywidualnym spotkaniu i przedstawić szczegółową prezentację tego systemu. Serdecznie zachęcam.”

Komentowanie jest wyłączone