Nowe narzędzia, nowe możliwości w imosCAD 12.0

My_Design-06

Firma imos AG na tegorocznych targach LIGNA 2016, które odbyły się w Hanowerze, zaprezentowała wiele nowości w jej sztandarowym systemie imosCAD/CAM/NET/DATA. Wprowadzone zostały nowe wersję systemu imosCAD – 12.0, imosNET – 5.0 oraz CAM – MAX. Oczywiście są to oznaczenia poszczególnych modułów zintegrowanego system imos, zawierające szereg znacznych zmian (wręcz rewolucyjnych) w systemie, pozostawiając jego główną funkcjonalność wg zasady „od zamówienia aż po produkcję”.

imosCAD 12.0 – więcej elastyczności, więcej kompatybilości, maksymalna integracja, wersja handlowa

System projektowy imosCAD wprowadza wiele nowych narzędzi ułatwiających projektowanie konstrukcji nietypowych w tym lad oraz mebli szkieletowych. Szczególne zmiany dotyczą narzędzi ułatwiających  projektowanie dowolnych brył, możliwości przenikania elementów, wykrywania kolizji oraz dowolnego pozycjonowania połączeń (niezależnie od przypisanej z bazy danych technologii). Daje to konstruktorowi ogromne możliwości projektowania prototypów niezależnie od narzuconych norm technologicznych ale oczywiście z możliwością kontroli tworzonej konstrukcji.

Kolejne zmiany wprowadzają nowe pomocne narzędzia do tworzenia skomplikowanych elementów krawędziowych (listwy wykończeniowe, kanały kablowe, nietypowe obrzeża, rynienki itp.) z możliwością łatwego pozycjonowania łączników na całej długości elementu.

W systemie został zawarty również kreator pozycjonowania elementów na formatce płyty, który umożliwia zachowanie jednego rysunku drewna (dekoru) na poszczególnych elementach pojedynczych. Dana funkcjonalność jest niezwykle potrzebna dla wszystkich producentów, produkujących meble w okleinie naturalnej gdzie dużym problemem było przejście elementów przez system do optymalizacji (kierunek usłojenia był zachowany ale nie rysunek drewna).

Bardzo ciekawą funkcją,  ułatwiającą projektowanie konstrukcji, jest pełna integracja systemu CAD z kreatorem okuć DYNALOG firmy BLUM. W momencie wyboru okuć, system odwołuje się bezpośrednio do konfiguratora DYNALOG, startując znane już maski programu i korzystając z aktualnych baz danych programu. Dla wielu będzie to duże ułatwienie, szczególnie w temacie mebli kuchennych.

Od wersji imosCAD 12.0 zostaje wprowadzony nowy moduł projektowy imosPLAN, przeznaczony wyłącznie dla dealerów będących w terenie z możliwością wysyłania projektów drogą elektroniczną. Moduł ten podobnie jak imosCAD, oparty jest również na bazie AutoCADa 2015-2016 w wersji 32 lub 64 bitowej z podobną funkcjonalnością projektową oraz dostępem do baz danych podzespołów. Wersja ta zawiera dodatkowy moduł zarządzania projektami, klientami z możliwością szybkiej kalkulacji i wydruku ofert na własnym szablonie ofertowych (zawarty jest edytor ofert).

imosNET 5.0 – łatwość obsługi, lepsza wizualizacja, prostota konfiguracji, integracja z www

Wiele zmian (najwięcej) wprowadzono w systemie online imosNET. Całkowicie zmieniono konfigurator ONLINE, prowadzając nową strukturę katalogów wyrobów klienta oraz przede wszystkim całkowicie nowy moduł zarządzania dokumentami oraz klientami. Zmianom morze być poddany cały „layout” konfiguratora wraz z zewnętrzną witryną (zmiana „skórek”). Zmianie uległ również moduł do projektowania w pomieszczeniu RAUMPLANER, który dzięki jeszcze łatwiejszemu interfejsowi użytkownika, umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie konfigurowanych mebli, zapisywanie grup artykułów oraz możliwość ładowania tych grup w każdym nowym projekcie co znacznie przyspiesza wykonywanie powtarzalnych projektów (np. kuchni).

My_Design-05

Nowy RAUMPLANER umożliwia również projektowanie jednocześnie wielu pomieszczeń co daje możliwość tworzenia kompleksowych ofert wraz z pełnymi kalkulacjami oraz możliwościami rabatowania.

Dużym ułatwieniem jest wprowadzenie nowych widoków (w formie rzeczywistego renderu, w formie szkicu lub widoku mieszanego) co bardzo urozmaica możliwość tworzenie wizualizacji LIVE z możliwością bezpośredniego eksportu do profesjonalnych programów renderujących jak 3D Studio lub Cinema 4D.

Bardzo przydatną funkcją jest również możliwość globalnych zmian dla wykonanego już projektu. Umożliwia ona tworzenie szybkich alternatyw dla klienta w możliwie dogodnej konfiguracji i w możliwie krótkim czasie. Jedną z ważniejszych zmian wprowadzonych w system NET jest możliwość pełnej integracji z istniejącymi systemami shop, oferowanymi poprzez serwisy www dostępnymi bezpośrednio z przeglądarek internetowych.

Daje to ogromne możliwości zaoferowania swojej oferty w bogatszym zakresie możliwości konfiguracyjnych oraz pełną integrację z własnym serwisem www i jednocześnie z systemem produkcyjnym.

imosCAM MAX – sterowanie 5-osiowe, więcej elastyczności i integracji z nowoczesnymi maszynami

Zmiany wprowadzone w systemie imosCAM dotyczą głownie możliwości sterowania obrabiarkami 5 osiowymi wraz z automatyczną symulacją zaprogramowanej obróbki. Dodatkowo wprowadzono nowe postprocesory do wielu nowych, bardziej kompleksowych maszyn m.in. BiesseWorks, Gannomat, Homag KFR, BST, ABF itd. wraz z pełną automatyką generowania danych.

imosDATA – integracja z DYNALOG oraz Hettich Selection, dobór okuć z katalogu ONLINE

Nowości w  funkcjonalności imosDATA stanowią rozwinięcie tematu baz danych ich zakresu, aktualności oraz integracji z istniejącymi konfiguratorami m.in. firmy BLUM, Hettich czy też GRASS. Bazy zostały uzupełnione, uaktualnione oraz udostępnione ONLINE dla klientów firmy imosAG, poprzez serwis www.ifurn.net. Dodatkowo system imosCAD zyskał nową funkcjonalność pełnej integracji z w.w. systemami:

– online (z bazą danych Blum, Egger, Haefele, Lamello, Rehau, ZEG, Wodego, Westag&Getalit itd.)

–  offline (Dynalog, Hettich Selection, Rehau Configurator itd.)

Umożliwia ona dostęp do najnowszych baz danych okuć, płyt i pozostałych akcesoriów, wykorzystywanych przy projektowaniu nowych konstrukcji meblowych. Zwalnia to projektanta czy też technologa od mozolnego wprowadzania poszczególnych, pojedynczych elementów do systemu projektowego oraz daje możliwość elastycznego doboru i zmiany okuć w każdej chwili.

Comments are closed