iFurn – Zmiana okuć łatwiejsza niż myślisz

Szafka z okuciami - rozbicie - imo12

Widok klasycznej szafki z szufladami, pokazuje złożoność konstrukcji oraz ilość obróbek generowanych przez okucia

System imosCAD/CAM jest posiada bardzo ciekawą właściwość jaką są przygotowane i wprowadzone do programu bazy danych okuć, płyt oraz dodatkowych akcesoriów do wyboru.

 

System imos CAD poprzez wbudowaną funkcjonalność pobiera i automatycznie aktualizuje lokalne zasoby systemowe, które dostępne są natychmiast do wyboru przez użytkownika systemu. Wielkość możliwych danych jest imponująca i liczona jest w Gigabajtach. Bazy zawierają informację technologiczne, wizualne (w formie grafik, tekstu i obiektów 3D) i opisowe. Opisany jest również numer zamówienia u dostawcy, waga okucia oraz krótka charakterystykę (dane dla dalszych systemów magazynowo – księgowych).

Dla użytkownika imosa jest to wielkie ułatwienie, gdyż wykonując projekty mebli, w bardzo krótkim czasie może tworzyć alternatywy, zmieniając bardzo szybko np. okucia od innego dostawcy. System sprawdzi parametry techniczne i wyświetli listę możliwych alternatyw jakie użytkownik ma aktualnie do dyspozycji. Po dokonaniu wybory całkowicie automatycznie zostanie dokonana odpowiednia wymiana okucia wraz ze zmianą generowanych przez nie obróbek (wymagane dla maszyn CNC) oraz zmienia się lista zamówień akcesoriów, jakie trzeba będzie finalnie zamówić.

Dodatkowo aktualizacji ulegnie również kalkulacja, gdyż każdy pojedynczy element (wraz z pojedynczymi obróbkami) ma wypływ na cenę końcowa wytworzenia mebla.

Podobnie wymianie mogą ulec pozostałe elementy takie jak płyty czy obrzeża, które można dowolnie zmieniać w każdym momencie kreowania projektu, dokonując zmian pojedynczych elementów – czy też w sposób hurtowy – dokonać zmian (np. wymiana rodzaju frontu) dla całego projektu mniej lub bardziej skomplikowanej kuchni.

 

Przejrzysty skaner połączeń pokazuje alternatywy pasujące do danej konstrukcji oraz skazuje elementy (na podglądzie), w których wygenerowane będą obróbki

Przejrzysty skaner połączeń pokazuje alternatywy pasujące do danej konstrukcji oraz skazuje elementy (na podglądzie), w których wygenerowane będą obróbki

 

Istotne jest to, iż system imos wspomaga projektanta/konstruktora, szybko przelicza i dokonuje zmiany nie tylko w samym projekcie (wizualnie) ale i we wszelkich listach produkcyjnych (dokumentacja 2D), listach materiałowych (BOM) oraz danych CNC generowanych dla poszczególnych elementów płytowych. Zmiany dokonywane w projekcie nie są tylko zmianami wizualnymi, ale mają one wpływ na cały proces technologiczny wytworzenia danego mebla.

 

Baza danych okuć iFurn dostępna online.

Baza danych okuć iFurn dostępna online.

 

Bazy dostępne są do pobrania online z poziomu imos Organizer, po wyborze funkcji iFurn. Użytkownicy systemu imos CAD otrzymują dostęp do pobrania i aktualizacji tych bazy przez pierwszy rok użytkowania bezpłatnie. Dalsze aktualizacje wykupywane są na zasadzie subskrypcji.

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami systemu, czy poprzez bezpłatne szkolenia lub wszelkie informacje zawarte na stronach internetowych.

Comments are closed