‘Drema dzieciom i seniorom’ – W dniach 12-15. września, w ramach Targów Poznańskich DREMA 2017

drema_dzieciom_i_seniorom_prezentacja21-01a

 

Imos Polska, jako jeden z partnerów inicjatywy ‘DREMA dzieciom i seniorom’, ma zaszczyt zaprosić do udziału w tym wzniosłym wydarzeniu. Odbędzie się w dniach 12-15. września w ramach Targów Poznańskich DREMA 2017. Serdecznie zapraszamy. Będziemy tam obecni.

Przypominamy – ‘Drema dzieciom i seniorom’ – to idea, w ramach której przez 4 dni trwania targów Drema działają pokazowe fabryki mebli. szczytny cel oraz fakt, że wszystkie wykreowane produkty są przekazywane na cele charytatywne sprawiają, że projekt ‘Drema dzieciom i seniorom’ cieszy się dużym zainteresowaniem, tak firm i partnerów, jak i samych uczestników.

Plan produkcyjny tegorocznego projektu ‘Drema dzieciom i seniorom’, zakłada wytworzenie 10 zestawów mebli dla dzieci, którego skład stanowią: łóżko z materacem, szafa, biurko, regał oraz 5 kompletów mebli dla seniorów (łóżko z materacem i regulowanym stelażem, stolik nocny).

Wyprodukowane meble w pokazowych fabrykach, przekazane zostaną z pomocą wybranych fundacji do potrzebujących wsparcia seniorów oraz dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. Poprzednie edycje projektu ‘Drema dzieciom’ odbywały się we współpracy z fundacją Caritas Polska – Caritas Archidiecezja Poznańska.

Tegoroczna międzynarodowa edycja jest częścią szerokiego międzynarodowego projektu naukowo-badawczego baltse@anior (współfinansowanego ze środków UE) – biorą w nim udział studenci uczelni i jednostek badawczych z dziewięciu państw regionu morza Bałtyckiego: Polski, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Ma on na celu zachęcenie projektantów i przedsiębiorstw do tworzenia mebli podnoszących komfort i bezpieczeństwo życia osób starszych. tworzone w ramach pokazowych fabryk meble zaprojektowali studenci wydziału technologii drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka, Paulina Molska.

 

Comments are closed