Baza danych online dla meblarzy

Przedpremiera nowej bazy danych o nazwie iFurn Databroker miała miejsce w centrum kulturalnym Marta w miejscowości Herford w Niemczech.

Z serwisem iFurn Databroker wchodzi na rynek całkiem nowy produkt przeznaczony dla konstruktorów branży meblowej oraz architektów wnętrz. Twórcą systemu iFurn jest firma imos AG (Herford), specjalizującą się w tworzeniu systemów konstrukcyjnych i produkcyjnych dla mebli oraz będąca współtwórcą targów ZOW. Sztandarowym produktem firmy jest program konstrukcyjny imos 8.0, który oferowany jest na rynkach całego świata.  Dowodem na duże zainteresowanie produktem może być fakt, ze na przedpremierę serwisu iFurn przybyło ponad 150 zainteresowanych osób, pochodzących z różnych firm z Niemiec oraz Europy zachodniej.

iFurn jest nowym narzędziem Multi-Tool służącym codziennej pracy konstruktorów. Zawiera w sobie wszelkie niezbędne dane o wszelkich artykułach potrzebnych podczas procesu konstruowania mebli, począwszy od okuć, oklein, płyt czy papierów dekoracyjnych, a skończywszy na klejach. iFurn ma umożliwić zgromadzenie wszystkich danych o komponentach meblowych w jednym miejscu i umożliwić do nich łatwy dostęp. Istotnym atutem serwisu jest to, iż dane będą aktualizowane na bieżąco, co pozwoli na łatwe przeszukiwanie aktualnych ofert poszczególnych firm.

– Naszym celem jest polepszenie komunikacji pomiędzy dostawcami – znajdującymi się po jednej stronie – a konstruktorami, architektami, designerami czy tez innowacyjnymi stolarzami – znajdującymi się po drugiej stronie – komentuje prezes firmy imos AG Winfried Dell – Wszyscy w codziennej pracy potrzebują jak najbardziej aktualnych danych.

iFurn jest czymś więcej niż tylko wyszukiwarką danych. Odnalezione elementy mogą być wysyłane do systemów- IT – takich jak ERP lub kompleksowych systemów branżowych CAD/CAM – i tam dalej poddawane obróbce. Potwierdza to fakt, iż dane zawarte w serwisie przeznaczone są nie tylko dla systemu imos, ale dla wszystkich innych programów stworzonych dla branży, co sprawiło że dzięki temu chęć współpracy wyraziły również inne firmy produkujące oprogramowanie.

– Ostatecznie przy konstrukcji mebli chodzi przede wszystkim o pełne, kompletne i aktualne podstawowe dane na temat poszczególnych produktów – podsumowuje Winfried Dell.

Chęć współuczestniczenia w projekcie zgłosiły już takie firmy jak Halemeier GmbH & Co. KG, Hettich FurnTech GmbH & Co. KG, REHAU AG + Co, VAUTH-SAGEL Holding GmbH & Co. KG, VD Werkstätten GmbH & Co. KG oraz Westag & Getalit AG. Zespół projektu Ifurn jest przekonany, iż do daty oficjalnego uruchomienia systemu, który będzie zaprezentowany na targach ZOW w Bad Salzuflen (25-28 luty 2008) nawiąże współpracę z kolejnymi firmami, chcącymi wziąć udział w projekcie.

Prezentacja iFurn03

Prezentacja możliwości nowej bazy danych online iFurn. fot. imos AG

Prezentacja iFurn02

imos-Chef Frank Prekwinkel przywitał ponad 150 gości zaproszonych na przedpremierę iFurn Databroker w centrum kulturalnym Marta w Herford. fot. imos AG

Comments are closed